Po pár rokoch „zbytočného“ platenia za doménu a hosting, som sa rozhodol, skicar.sk oživím. Takže tu bude mix vecí ktoré ma bavia a mix „hejtov“, ktoré ma bavia tiež.

A. Rodin
A. Rodin
Cez víkend som bol pozrieť výstavu kresieb a litografií od A. Rodina. Konrétne v GMB. Stručne povedané slabá výstava, najme kvôli nasvieteniu. Oceňujem, že galéria šetrí za elektrinu.
Na druhej strane ma vždy poteší, keď vidím klasickú kresbu od majstra aj s jej nedokonalosťami. Vďaka tomu nemám pocit, že som úplný idiot (ako pri prezeraní upravovaných ilustrácií na webe). Samozrejme že mám bližšie k idiotovi, ako ku kresliarskemu skillu klasika. A áno, elektrinou na rozdiel od galérie nešetrím.

Na rovnakom mieste prebiehali ďaľšie dve zaujímavé výstavy.

Prvá venovaná Š. Polkorábovi , čo ma vlastne ani nezaujímalo. Dokonca s témou portrét T.G. Masaryk (čo ma už vôbec neberie)… Ale predsa len som nakukol a nakoniec neľutoval. Na stene Ester Šimerová-Martinčeková a jej Masaryk.
Ester Šimerová-Martinčeková - Portrét T.G.Masaryka
Ester Šimerová-Martinčeková – Portrét T.G.Masaryka
Obraz vznikol niekedy v 40 rokoch minulého storočia a je pre mňa totálne nadčasový (technicky, farebne, celkovo). Jednoducho miláček (bez ohľadu na tému). Ukradnúť sa nedal…Tak som sa presunul na tretiu výstavu OSAMELÍ „Výstava, ktorá prezentuje práce autorov s diagnózou autizmu a zároveň diela profesionálnych výtvarníkov zo Slovenska, z Čiech a Nórska.“ Pre mňa príjemná výstava najmä kvôli autistom. Artbrut je moje obľúbené. (Nie všetcia autisti vo výbere výstavy spĺňali, čo si predstavujem pod artbrut, ale o tom niekedy inokedy… a najmä výstava vlastne nie je o artbrute).

Uložiť

Uložiť